Sosijedad je hit! Šesti trijumf u nizu i vrh La Lige

Primera 22. nov. 202018:13 > 18:15
Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Fudbaleri Sosijedada pobedili su Kadis na strani u 10. kolu La Lige sa 1:0 i vratili se na prvo mesto tabele.

Ekipa iz San Sebastijana nastavila je sa fantastičnim partijama i šestim uzastopnim trijumfom došla do 23 osvojena boda.

Novo slavlje Baskijcima doneo je Aleksander Isak, koji je u 66. minutu meča iskoristio centaršut Adnana Januzaja i glavom zatresao mrežu Kadisa.

Sosijedad je dominirao sve vreme, imao znatno veći posed, a o dešavanjima na terenu dovoljno govori podatak da domaćin imao samo jedan šut ka golu (van okvira).

Gosti su na drugoj strani imali nekoliko dobrih prilika i pre pogotka Isaka, ali im je nedostajalo koncentracije u završnici.

Ekipa Imanola Alguasila u narednoj rundi dočekuje Viljareal, dok Kadis gostuje Elčeu. Povratnik u elitu u taj meč ulazi sa šeste pozicije uz 14 bodova.

Valjadolid je sa 3:1 slavio protiv Granade. Plano u 45+2, Markos Andre u 53. i Žota u 90. minutu bili su strelci za goste.