Real razočarao, Alaves odneo bodove iz Madrida!

Primera 28. nov. 202022:40 > 22:46
David Ramos, Getty Images Sport

Real Madrid je u desetom odigranom meču ove sezone doživeo treći poraz, Kraljevski klub je na svom terenu izgubio od Alavesa sa 2:1.

Gosti su poveli već u petom minutu, i to golom Lukasa Pereza sa bele tačke.

Prethodno je Naćo nehotice igrao rukom nakon izvedenog kornera.

Real je u finišu poluvremena bio blizu izjednačenja, ali je u dva navrata sjajno intervenisao Pačeko koji je odbranio dva šuta Krosa.

Na početku drugog poluvremena novi šok za Madriđane koji su u 28. minutu ostali bez povređenog Azara.

Kurtoa je uspaničio i pogrešio pri dodavanju, Hoselu je to iskoristio i postigao prvi gol u sezoni.

Nakon što je Marijano propustio dve velike šanse, u 87. minutu Kazemiro pogađa iz odbitka  i smanjuje na 1:2. U nadoknadi je Serhio Ramos pogodio prečku, što je bio poslednji značajan momenat na ovom meču.

Zanimljivo da Alaves prethodno nije uspeo da postigne gol protiv Reala na pet mečeva u nizu.