Primera: Podmornica potonula na La Rosaledi

Primera 22. apr 20149:55

Fudbaleri Malage savladali su Viljareal sa 2:0 na „La Rosaledi“, u poslednjoj utakmici 34. kola Primere. Svih 90 minuta za goste odigrao je bivši defanzivac Crvene zvezde Aleksandar Pantić. Malaga je ovim trijumfom prebolela sve brige oko opstanka u eliti, dok je Viljareal porazom propustio priliku da ostane na poziciji iznad Sosijedada.

Tim Bernda Šustera poveo je već u šestom minutu. Iskusni Roke Santa Kruz maestralno koristi proigravanje Samua i iz teške pozicije desno iskosa uspeva da matira Serhija Asenja. Početkom drugog poluvremena Serhio Darder je povisio na 2:0. Amrabat je sjajno istračao kontranapad, pobegao našem Pantiću, koji je pokušao da ga zaustavi klizećim startom, asistirao Darderu, a ovaj sa desetak  metara loptu smešta uz levu stativu.

Nordin Amrabat je u 73. minutu zaradio direktan crveni karton, te je domaćin ostao sa desetroricom, ali ni brojčana prednost „žutoj podmornici“ nije donela rezultat.