Primera: Viljareal torpedovao Deportivo

Fudbaleri Viljareala pobedili su Deportivo rezultatom 3:0 u utakmici 16. kola španskog prvenstva i izjednačili se sa Seviljom na šestoj poziciji na tabeli Primere. Ekipi iz La Korunje ovo je bio deveti poraz ove sezone, ali su trenutno van zone ispadanja, na bod više od prvog tima „ispod crte“ Granade.

Dvostruki strelac za „žutu podmornicu“ na „el Madrigalu“ bio je 21-godišnji Argentinac Lusijano Vieto, koji je u roku od samo pet minuta u drugom poluvremenu, materijalizovao dodavanja Viktora Ruiza i Čeriševa i iz dve gotovo preslikane akcije bio nepogrešiv pri završnom udarcu.

Vodeći gol za domaću ekipu u monotonom prvom poluvremenu, postigao je Dos Santos. Viljareal je odigrao vrlo dobar meč, dok je Deportivo, sa druge strane, pokazao zbog čega se trenutno nalazi među najugroženijim timovima u ligi.