ENRIKE: Ceo tim je kriv za greške

Primera 22. feb 201512:22 > 12:23

Trener Barselone Luis Enrike istakao je posle poraza od Malage da nije samo Dani Alves kriv, već ceo tim za greške koje je pravio.

Katalonci su poraženi od Andalužana 1:0 na Nou Kampu, a jedini gol dao je Huanmi u prvom poluvremenu, posle povratne lopte Alvesa za golmana Klaudija Brava.

Nije bio naš dan ni individualno ni kolektivno. Ceo tim je odgovoran za greške. Trener ne sme nikad da izdvoji pojedinca. Previše smo napadali kroz sredinu, svaki napad je propadao u poslednjoj fazi, protiv tima koji je igrao kontranapade. Porazi su uvek bolni i teško ih je zaboraviti, ali mi imamo novi izazov za tri dana“, rekao je Enrike.

Katalonci će posle ovog vikenda verovatno zaostajati četiri boda za liderom Realom, koji gostuje Elčeu.

„Boli ovaj rezultat. Malaga je odigrala veoma dobro i voleo bih da je ovo slučajnost, ali moram da kažem da smo potpuno poraženi i verovatno je to apsolutno zasluženo. Mislio sam da smo u prvom poluvremenu igrali dobro, ali je Malaga iskoristila jednu našu grešku“, rekao je Enrike.

Barselonu za tri dana očekuje gostovanje Mančester Sitiju, u prvom meču osmine finala Lige šampiona.