Valensija i Real podelili bodove

Primera 3. jan 201622:19 > 22:24

Fudbaleri Valensije i Real Madrida odigrali su 2:2 na Mestalji u utakmici 18. kola Primere.

Gosti su do vođstva stigli u 16. minutu preko Karima Benzeme, kom je to bio 12. gol u prvenstvu.

Domaćin je do izjednačenja došao iz jedanaesterca, koji je u realizovao Pareho. Prethodno je u šesnaestercu Pepe oborio Andrea Gomeša.

Gosti su u 68. minutu ostali bez Matea Kovačivaća. Hrvat je dobio direktan crveni karton, ipak, to nije sprečilo ekipu Rafe Beniteze da nastavi sa ofanzivom. Ovakva igra se ubrzo isplatila, 2:1 Realu je doneo Geret Bejl.

Radost gostiju nije dugo trajala, nije prošao ni minut, a Valensija je po drugi put do izjednačenja došla, ovoga puta golom Paka Alkasera.

Domaćin je do preokreta mogao u nadoknadi, ali je Negredo koji je ostao sam ispred Kejlora Navasa, šutirao direktno u njega.

Real je ostao treći na tabeli, dok je Valensija napredovala do 10. mesta.

Author: Jelena Lukić