Ako ne može u ligi, dobar je i kup: Ubedljiva Valensija

Primera 7. jan. 202121:26
Uroš Račić Valensija
Photo by David Ramos/Getty Images

Valensiji ne cvetaju ruže u La Ligi, ali to nadoknađuju pobedama u kup takmičenju. Slepi miševi su obezbedili plasman u šesnaestinu finala Kupa kralja, pošto su savladali kao gosti Jeklano 4:1.

Poslednjih osam mečeva Valensija nije dobila, što je ravno dva meseca. U tom periodu dobili su samo u kupu Terasu i to tek posle produžetka, a sada su konačno uverljivo delovali protiv trećeligaša. U strelce se upisao i Uroš Račić koji je postigao gol za 2:0 u devetom minutu. Pre toga je Li zatresao mrežu a do poluvremena Sobrino je povisio na 3:0. Martines Oka je smanjio na samom početku drugog dela na 3:1, ali je Koreja u 53. minutu postavio konačnih 4:1.

U narednu rundu plasirao se Sporting iz Hihona, koji je u gostima protiv takođe trećeligaša Amorebijete slavio minimalnim rezultatom. Jedini gol postigao je Salvador u 74. minutu, a četiri minuta ranije u igru je ušao Uroš Đurđević.

Najveće iznenađenje priredio je trećeligaš Alkojano, koji je eliminisao člana elitnog ranga Uesku pobedom 2:1. Preostala četiri duela rešena su posle 90. minuta. Posle produžetka rešeni su dueli Đirona – Lugo 2:1 i posebno zanimljiv bio je između Las Rozasa i Eibara. Gosti su poveli 3:0, ali je Las Rozas izjednačio na 3:3. U produžetku gol odluke postigao je iskusni 30-godišnji Serhio Enrih u 108. minutu, samo tri minuta pošto je ušao u igru. Na penale su prošli Kadis posle 0:0 protiv Pontavedre u gostima i Pena Deportiva koji je na svom terenu izbacio Sabadel, takođe posle 0:0.