Alaba prelepim golom iz prvog kontakta doneo pobedu Realu!

Primera 14. avg 202223:57 0 komentara
David Alaba, Real Madrid
Fran Santiago/Getty Images

Fudbaleri Real Madrida odbranu titule u prvenstvu Španije počeli su pobedom posle preokreta protiv Almerije u gostima 2:1.

Povezane vesti

Ekipa iz prestonice je posle prvog poluvremena imala gol manjka, ali su totalnu ofanzivu krunisali u nastavku i zabeležili trijumf na startu šampionata.

Novajlija u elitnom takmičenju šokirao je „Kraljevski klub“ već u 6. minutu. Belgijanac Lardđi Ramazani, nekadašnji učesnik akademije Mančester Junajteda, izbegao je ofsajd zamku i preciznim udarcem iz neposredne blizine savladao Tiboa Kurtou.

Ekipa Karla Anćelotija je svim silama krenula na golu Almerije, ređali su se napadi i šanse, ali lopta nije htela u mrežu.

Trofejni italijanski stručnjak je na poluvremenu na teren poslao Luku Modrića umesto Eduarda Kamavinge, a ubrzo je šansu dobio i Eden Azar….

Madriđani su izjednačili u 61. minutu pogotkom Lukasa na asistenciju Karima Benzeme, a preokret aktlenom šampionu obezbedio je David Alaba golom iz slobodnog udarca samo nekoliko trenutaka nakon što je ušao u igru.

Gosti su apsolutno dominirali, imali su 29 udaraca ka golu rivala, od čega 15 u okvir, 15 kornera, 68 odsto posed lopte…

Real u sledećem kolu gostuje Selti, a Almeriju očekuje put u Elče.