Alaves izvukao bod u Vitoriji, nastavak borbe za opstanak

Primera 8. maj 202116:02 0 komentara
Juan Manuel Serrano Arce, Getty Images Sport

Fudbaleri Alavesa i Levantea odigrali su nerešeno 2:2 u meču 35. kola španske La lige.

Alaves je tako stigao do važnog boda u borbi za opstanak, dok je Levante prekinuo niz od četiri poraza u španskom prvenstvu.

Pons je u 30. minutu doneo prednost domaćem timu.

Potpuni preokret u prvom poluvremenu viđen je u režiji Moralesa koji je mrežu Alavesa zatresao u 36. i 42. minutu, a u asistente su se upisali De Frutos i Gomes.

Uspeo je domaći tim da obezbedi makar bod na svojoj Mendisorosi u Vitoriji. U 88. minutu Hoselu je iskoristio asistenciju Dejversona i postavio konačnih 2:2.

Levante je na 13. mestu na tabeli sa 39 bodova i u narednom kolu dočekuje Barselonu.

Alaves je na 16. mestu sa 32 boda, dva više od Ueske koja je u opasnoj zoni, uz utakmicu više. U narednom kolu ekipa iz Baskije gostuje Elčeu koji se takođe bori za opstanak.

Mečeve La lige pratite ekskluzivno na Sport klubu.