Asensio i Benzema nosili Real, Viljareal slavio prvi put

Primera 23. sep 20210:01 2 komentara
Francois Nel/Getty Images

Real Madrid ubedjivo je slavio protiv Majorke za petu pobedu sezone, Viljareal je nadigrao Elče.

Fudbaleri Reala savladali su na svom terenu Majorku rezultatom 6:1 u meču šestog kola La Lige. Marko Asensio postigao je het-trik, dva gola dao je Karim Benzema, a u strelce se upisao i Isko.

Već u trećem minutu Benzema je najavio pobedu Madriđana, a nadovezao se Asensio u 24. minutu.

Nepun minut kasnije bilo je 2:1, a gol za Majorku dao je Li Kang-In.

Da domaćin ostane na dva gola prednosti i pre odlaska na odmor potrudili su se Benzema i Asensio, Benzema je asistirao a Asensio upisao drugi gol na utakmici.

Gol Benzeme u 49. minutu poništio je VAR zbog faula koji mu je prethodio, ali je svega šest minuta kasnije Benzema još jednom bio u ulozi asistenta a Asensio je kompletirao het-trik.

Na 5:1 povisio je Benzema, a konačan rezultat postavio je Isko u 84. minutu.

Real na čelu tabele ima 16 bodova, dva više od Atletika i pet od Sevilje koja ima meč manje. Majorka na desetom mestu ima osam bodova.

Bio je ubedljiv i Viljareal koji je slavio protiv Elčea 4:1.

Pino je već u petom minutu pogodio za Žutu podmornicu, ali je Mohika pogodio za izjednačenje. U 39. minutu Pino je asistirao Trigerosu za novo vođstvo domaćih koji su pobedu potvrdili u drugom poluvremenu golovima Danjume i Morena. Moreno je u igru ušao u 86. minutu, a gol je postigao u četvrtom minutu nadoknade.

Viljarealu je ovo prva pobeda u sezoni i sada na 11. mestu ima sedam bodova. Elče na 14. poziciji ima bod manje.