Atletik ubedljiv za petu pobedu sezone

Primera 30. sep 202223:13 0 komentara
Niko Vilijams
Reuters/Ed Sykes

Atletik Bilbao ubedljivo je savladao Almeriju na svom terenu u prvom meču sedmog kola La Lige. Atletik je slavio rezultatom 4:0 (2:0).

Pobedu domaćih, petu u sezoni, najavio je Injaki Vilijams nakon samo deset minuta igre na asistenciju mladog Nika Vilijamsa.

Svega sedam minuta kasnije, domaći stižu do novog gola. Ovoga puta mrežu je zatresao Oihan Sanset.

Pet minuta nakon što je počelo drugo poluvreme, a nakon intervencije iz VAR sobe gol Injakija Vilijamsa je poništen zbog ofsajda.

A onda su u 62. minutu akteri kod prvog gola zamenili uloge – Injaki je asistirao, a Niko pogodio za 3:0.

Konačan rezultat postavio je Mikel Vesga pogotkom sa bele tačke.

Atletik sada ima 16 bodova i trenutno je treći na tabeli. Alerija je nakon četvrtog vezanog poraza, a petog u sezoni, 17. na tabeli sa četiri boda.