Atletiko ispustio pobedu u 90. minutu

Primera 8. feb 202122:54 8 komentara
Atletiko Madrid
REUTERS/Sergio Perez

Fudbaleri Atletiko Madrida odigrali su nerešeno 2:2 sa Seltom na svom terenu u duelu 22. kola Primere.

Povela je Selta u 13. minutu lepim golom Santija Mine, da bi u poslednjem minutu prvog dela meča Suarez iskoristio asistenciju Ljorentea i doneo domaćinu izjednačenje.

Samo pet minuta igre u nastavku bilo je potrebno Urugvajcu da postigne gotovo identičan gol za preokret i 2:1 za Atletiko.

Suarez je ove sezone postigao 16 golova na 17 utakmica, iz 22 šuta u okvir gola. Prošle sezone je na 28 utakmica postigao isti broj golova.

Tu ipak nije bio kraj jer se Selta nije predavala i to joj se isplatlo u 90. minutu kada je Fereira matirao Oblaka i doneo Selti bod.

Bez šestorice standardnih igrača bio je Dijego Simeone. Zbog koronavirusa u timu nema Tomasa Lemara, Žoaoa Feliksa, Ektora Erere, Markosa Ermosa i Muse Dembelea, dok Tripije odrađuje suspenziju.

Simeoneov tim sada ima 52 boda, po devet više od Barselone i Reala koji imaju i po utakmicu više. Selta je ostala 10. sa 26 bodova iz 22 utakmice.