Benzema u 88. minutu doneo bod Realu u derbiju!

Primera 7. mar. 202116:12 > 18:2111 komentara
Luis Suarez
Photo by Denis Doyle/Getty Images

Fudbaleri Atletiko Madrida i Real Madrida odigrali su nerešeno 1:1 (1:0) na stadionu Vanda Metropolitano u derbiju vikenda u La Ligi. Domaći su poveli golom Suareza u 15. minutu, a bod kraljevskom klubu doneo je Benzema u 88.

Atletiko je prvi na tabeli sa 59 bodova iz 25 utakmica sa utakmicom manje od drugoplasirane Barselone (56 bodova) i trećeplasiranog Reala (54).

Povezane vesti

Prvo poluvreme odigralo se baš onako kako je planirao trener Jorgandžija Dijego Simeone, pošto je njegov tim došao u vođstvo u 15. minutu. Markos Ljorente je osvojio loptu, a onda i veliki deo terena, a zatim je pravovremeno dodao loptu za Luisa Suareza. Urugvajac je umešno izbegao ofsajd, a potom je iskosa s desne strane spoljnom smestio loptu u desni ugao gola Kurtoe za svoj 17. gol u sezoni.

Potom se Atletiko povukao, Benzema je nekoliko puta loše zahvatio loptu, ali Real nije ništa konkretno stvorio pred golom domaćih. Gledao se doduše VAR u 41. minutu nakon što je lopta pogodila Felipea u ruku, ali sudija Alehando Ernandez doneo je odluku da penala ne bude.

U drugom poluvremenu Atletiko će žaliti za kontrama kojima su mogli da dupliraju prednost i verovatno reše pitanje pobednika. Kurtoa je skinuo zicer Karasku, zatim i odbranio udarac Suareza sa pet metara, mada je tada Urugvajcu lopta išla malo iza leđa. Potom je Korea loše zahvatio loptu na pet metara od gola, baš kao i Suarez.

Real jeste držao loptu, ali osim dva udarca s distance, nije stvorio konkretnu priliku sve do 80. minuta. Korea je pogrešio na sredini terena, a posle duplog pasa s Krosom sa leve strane centrira Vinisijus; Benzema je usamljen na deset metara od gola, ali Oblak brani šut Francuza, zatim i još jedan. U nastavku akcije Real je imao slobodnjak sa dvadesetak metara, Benzema je šutirao u Oblakov ugao i Slovenac brani.

Bila je to najava onoga što ćemo videti u 88. minutu, kada Karim Benzema 13. golom u sezoni donosi bod Realu. Gradila se akcija na desnoj strani, Lukas Vaskez dodao je do Benzeme, a Francuz inicira dupli pas sa Kasemirom, Brazilac mu tačno i brzo vraća loptu pored istrčalog Oblaka, a Benzema daje gol za Zidanov tim.

U sledećem kolu Atletiko će 13. marta gostovati Hetafeu, pre toga igra i odloženi okršaj s Atletik Bilbaoom u sredu, dok Real dočekuje Elće naredne subote.

Atletiko Madrid (4-4-2): Oblak – Tripije, Ermoso, Felipe, Savić – Karasko (Žoao Feliks 64′), Lemar (Saul 58′), Koke, Ljorente – Korea (Kondogbija 82′), Suarez
Real Madrid (4-3-3): Kurtoa – Lukas, Mendi, Varan, Naćo – Kros, Modrić, Kasemiro – Rodrigo (Vinisijus 60′), Asensio (Valverde 60′), Benzema

Tok meča:

KRAJ! Podela bodova na stadionu Vanda Metropolitano.

90. min. Slobodni udarac s ivice kaznenog prostora, Modrić šutira spoljnom preko gola.

88. min. GOL! Real je izjednačio! Gradila se akcija na desnoj strani, Lukas Vaskez dodao je do Benzeme, a Francuz inicira dupli pas sa Kasemirom, Brazilac mu tačno i brzo vraća loptu pored istrčalog Oblaka, a Benzema postiže 13. gol u sezoni udarcem sa devet metara.

80. min. Velika šansa za Real! Korea je pogrešio na sredini terena, a posle duplog pasa s Krosom sa leve strane centrira Vinisijus; Benzema je usamljen na deset metara od gola, ali Oblak brani šut Francuza, zatim i još jedan. U nastavku akcije Real je imao slobodnjak sa dvadesetak metara, Benzema je šutirao u Oblakov ugao i Slovenac brani.

74. min. Teško Real dolazi do prilike, a sad su dvaput u kratkom roku pokušali s distance, neprecizno i Valverde i Benzema.

66. min. Suarez slabo šutira u izglednoj situaciji. Hoće li promašaji koštati Atletiko?

61. min. Real drži loptu, a Atletiko stvara šanse iz kontri. Sada je Korea traljavo zahvatio loptu na sedam metara od gola.

55. min. Kontra i nova šansa za Atletiko, Karasko dodaje do Suareza na šest metara od gola, lopta mu ide malo leđa, ali Urugvajac uspeva da šutne, brani Kurtoa.

53. min. Centaršut Kazemira s desne strane, Naćov udarac glavom rutinski hvata Oblak. Na drugoj strani velika prilika za Atletiko, ali Kurtoa fantastično brani šut Karaska u situaciji jedan na jedan sa sedam metara. U nastavku akcije Ljorente šutira preko gola.

51. min. Udarac Vaskeza sa dvadesetak metara, gužva u kaznenom prostoru Atletika, ali bez dodatnog udarca i šanse.

45. min. Atletiko u svlačionicu odlazi s vođstvom.

41. min. Posle kornera Reala lopta Felipea pogađa u ruku, ali jedva. Posle konsultacija s VAR tehnologijom, sudija Alehando Ernandez doneo je ispravnu odluku da penala ne bude.

38. min. Pokušaj Suareza volejom, nije najbolje zahvatio loptu, ali je Kurtoa svakako morao da interveniše.

29. min. Šutirao je Kazemiro sa oko 25 metara, lopta je nezgodno odskakala, ali Oblak brani.

25. min. Očekivano, Real je sad preuzeo inicijativu, opet Benzema nije dobro zahvatio loptu, a na drugoj strani je Lemar bio neodlučan u kontranapadu.

18. min. Prvi ozbiljniji napad Reala, Asensio je ubacio s leve strane, ali Benzema loše zahvata loptu.

15. min. GOL! Atletiko vodi! Munjevita kontra domaćih. Markos Ljorente je osvojio loptu, a onda i veliki deo terena, a zatim je pravovremeno dodao loptu za Luisa Suareza. Urugvajac je umešno izbegao ofsajd, a potom je iskosa s desne strane spoljnom smestio loptu u desni ugao gola Kurtoe.

10. min. Na početku utakmice igra se uglavnom na polovini Reala. Suarez je pogodio živi zid iz slobodnog udarca, još nekoliko puta je lopta bila u šesnaestercu, ali je odbrana gostiju bila prisebna.