Atletiko se mučio, pa dao četiri gola za pola sata

Primera 28. nov 202120:26 0 komentara
Atletico Madrid
REUTERS/Jon Nazca via Guliver Image

Šampion Španije Atletiko Madrid pobedio je Kadis na strani sa 4:1 u 15. kolu La Lige i popeo se na drugo mesto tabele sa bodom manje i utakmicom više od Reala.

Da će čak pet golova pasti u Kadisu, nije se moglo naslutiti posle prvog poluvremena tokom kojeg nismo videli nijedan šut u okvir gola.

Nastavak je, ipak, doneo sasvim drugačiju predstavu i četiri pogotka u mreži domaćina za ubedljiv trijumf Jorgandžija.

Toma Lemar je načeo Kadis u 56. minutu, Antoan Grizman je u 70. povisio na 2:0, da bi Anhel Korea u 76. otklonio sve dileme.

Tokom 86. minuta viđena su preostala dva gola. Čoko Losano je smanjio zaostatak Kadisa, a već u narednim sekundama Mateus Kunja postavio konačan rezultat.

Ekipa Dijega Simeonea u sledećem kolu čeka Majorku. Kadis gostuje Elčeu i u taj meč ulazi sa 17. mesta uz 12 bodova, jednim više od narednog protivnika.