Atletiko u svom stilu: Jedan gol dovoljan za pobedu

Primera 22. avg. 202121:33 > 21:354 komentara
Denis Doyle/Getty Images

Šampion Španije Atletiko Madrid upisao je i drugu pobedu u novoj sezoni La Lige, pošto je kod kuće savladao Elče rezultatom 1:0.

Duel drugog kola Primere na Vanda Metropolitano stadionu rešio je Anhel Korea pogotkom u 39. minutu. Argentinska veza donela je Jorgandžijama nova tri boda, pošto je asistent bio Rodrigo de Paul.

Tim Dijega Simeonea na „svoj način“ je došao do trijumfa. Ispostavilo se da je gol Koree bio plod jedine kakve-takve prilike na meču.

Atletiko je u nastavku kontrolisao ritam, stamenom odbranom sprečio svaki pokušaj protivnika, i u treću rundu ulazi uz maksimalan skor.

Tamo Madriđane čeka znatno teži zadatak, pošto dočekuju osvajača Lige Evrope Viljareal.

Posle remija sa Atletik Bilbaom na startu, Elče je upisao prvi poraz u sezoni. U trećem kolu dočekuje Sevilju.