Primera: Babić i Almerija umalo ispustili 3:0 protiv Đirone

Srdjan Babic centre-back of Almeria and Serbia does passed during the La Liga Santander match between UD Almeria and Real Madrid CF at Power Horse Stadium Juegos Mediterraneos on August 14, 2022 in Almeria, Spain. Almeria Spain PUBLICATIONxNOTxINxFRA Copyright: UD Almeria v Real Madrid CF - LaLiga Santander Srdjan Babic centre-back of Almeria and Serbia does passed during the La
Jose Breton via Guliver image

U dramatičnom duelu u Almeriji domaći fudbaleri savladali su tim Đirone sa 3:2 u okviru desetog kola španske Primere.

Primera

Domaći tim je već na poluvremenu stekao činilo se nedostižnu prednost od 3:0. Golove su u tom periodu igre postigli Leo Baptistao u 13, El Bilal Ture u 17. i Adri Embarbu u 37. minutu.

Međutim, u drugom poluvremenu umalo da ostanu bez pobede. Gosti su u 47. minutu smanjili preko Rodriga Rikelmea, da bi iskusni 36-godišnji Urugvajac Kristijan Stuani najpre promašio penal u 78. minutu, a onda pet minta kasnije postigao drugi gol za Đirona.

U sedmom minutu sudijske nadonade vremena Erera je postigao treći gol za goste, ali je posle velikog slavlja fudbalera Đirone usledilo razočaranje jer je nakon intervencije iz VAR sobe taj pogodak poništen.

Ceo meč za domaće crveno-bele odigrao je novopečeni srpski reprezentativac i nekadašnji fudbaler Vojvodina i Crvene zvezde, Banjalučanin Srđan Babić.

Almeriji je ovo treća pobeda u sezoni nakon koje je napustila zonu ispadanja i to mesto prepustila večerašnjem rivalu. Sad je 13. na tabeli sa 10 bodova, dok je Đirona na 18. mestu sa dva boda manje.

U narednom kolu Almerija gostuje Viljarealu, dok Đirona dočekuje Osasunu.