Barsa u seriji: Mesi srušio Sevilju za drugo mesto!

Primera 27. feb 202118:10 > 18:15 15 komentara
Fran Santiago/Getty Images

Fudbaleri Barselone pobedili su Sevilju u Andalusiji u 25. kolu La Lige sa 2:0 i popeli se na drugu poziciju tabele.

Katalonci su devetim trijumfom u poslednjih 10 mečeva u prvenstvu došli do 53 boda, dva manje od lidera Atletiko Madrida, koji ima i dve utakmice manje. Real je na trećoj poziciji sa 52 poena i duelom manje od Barse. Sevilja je upisala prvi poraz posle šest pobeda u nizu, ali ostaje četvrta sa 48.

Ekipa Ronalda Kumana prikazala je izuzetno dobru igru na stadionu Ramon Sančes Pishuan i nije dozvolila rivalu da stvori ozbiljnu šansu. Na drugoj strani, krunisala je dve dobre akcije i preko Usmana Dembelea u 29. i Lionela Mesija u 85. minutu došla do slavlja.

Pogodak Dembelea bio je mat u tri poteza – oduzeta lopta na sredini terena, Serhio Buskets je proigrao Mesija, a ovaj između štopera domaćih spojio francuskog napadača sa golom za rutinsku egzekuciju.

Na potvrdu trijumfa čekalo se do finiša. Moriba je proigrao Mesija, koji je promešao odbranu Sevilje i iz popravnog zatresao mrežu za gol na osmoj uzastopnoj utakmici, 14. na isto toliko mečeva, a ukupno 19. u ligi.

Do gola Mesija, viđene su još dve zanimljive situacije – Seržinjo Dest je pogodio stativu, dok je gol Jusefa En Nesirija opravdano poništen zbog igranja rukom.

Interesantan momenat dogodio se i u finišu prvog poluvremena, kada je Mesi napravio oštar prekršaj sa leđa, iako je imao žuti karton. Sudija Ernandes Ernandes nije odlučio da pokaže drugu javnu opomenu Argentincu i isključi ga, zbog čega su igrači Sevilje oštro protestovali.

Barselona u sledećoj rundi gostuje Osasuni šestog marta. Sevilja istog dana igra sa Elčeom na strani. Pre toga, Katalonci i Andalužani se sastaju u polufinalu Kupa Kralja trećeg marta.