Sada se Kraljevski klub pita: Nula u derbiju po meri Reala!

Primera 8. maj 202115:58 > 18:25 26 komentara
REUTERS/Albert Gea

Fudbaleri Barselone i Atletiko Madrida remizirali su bez golova u derbiju 35. kola La Lige. Takav rezultat najviše odgovara aktuelnom šampionu Realu, koji bi se potencijalnom pobedom nad Seviljom u nedelju popeo na lidersko mesto tri runde pre kraja prvenstva.

Posle nerešenog ishoda u Kataloniji, Atletiko je za sada ostao prvi sa 77 bodova, Barsa je druga sa 75, dok je Real sada treći sa 74, uz utakmicu manje i bolji međusobni skor od najvećih rivala. To znači da Kraljevski klub ima sve u svojim rukama do kraja šampionata i da će u slučaju da dobije preostale utakmice odbraniti titulu.

Okršaj na Kamp Nou doneo je veliku borbu, ali nešto sporiji tempo i ne mnogo pravih prilika. Više ih je imao Atletiko, koji je od starta uveo meč u ritam koji njemu odgovara. Pretile su Jorgandžije u prvom poluvremenu preko Anhela Koree, Markosa Ljorentea i Janika Fereire Karaska, ali je Mark Andre Ter-Štegen dobrim intervencijama čuvao nulu.

Domaći su, na drugoj strani, prvi šut u okvir gola uputili tek na isteku pola sata igre, da bi jedinu šansu imali u finišu poluvremena. Leo Mesi je napravio slalom od sredine terena i dobro šutirao, međutim, Jan Oblak je spasao Atletiko.

U drugom delu igre, Barsa je nastupila konkretnije, što je i bilo očekivano s obzirom na to da joj je pobeda bila neophodnija. Ipak, Katalonci nisu uspeli da pronađu put ka mreži Madriđana. Barem ne na način koji bi doneo promenu rezultata, pošto je gol Ronalda Arauha poništen zbog ofsajda.

Do nadoknade vremena bila je to i jedina zanimljiva situacija, pre nego što je dosuđen slobodan udarac za domaće na dvadesetak metara. Loptu je namestio Mesi i lepo gađao, ali je lopta prohujala iznad prečke. Sa njom i poslednja šansa da Barsa upiše važna tri poena u borbi za titulu.

Atletiko u sledećoj rundi dočekuje Sosijedad. Barselona ide Levanteu.

derbi banane
SK

Meč pratite uz naš sajt iz minuta u minut.

Sastavi:

Barselona (3-5-2): Ter Štegen – Mingesa, Pike, Lengle – Dest, Buskets, De Jong, Pedri, Alba – Grizman, Mesi.

Atletiko (4-4-2): Oblak – Tripije, Savić, Felipe, Ermoso – Karasko, Koke, Ljorente, Lemar – Korea, Suares.

Utakmica je počela!

3′ – Prva opasnost pred golom Barselone. Lemar je sa leve strane ušao u sredinu i sa ivice šesnaesterca šutirao direktno u Ter Štegena.

5′ – Zapretila je brzo i Barsa. Pedri je centrirao sa leve strane, lopta je prohujala kroz peterac Atletika.

8′ – Uvodni deo utakmice protiče u sporijem ritmu, koji u potpunosti odgovara Atletiku.

10′ – Drugi udarac u okvir gola Atletika. Suares je iz slobodnjaka sa 20 metara gađao po sredini.

13′ – Promena u Atletiku. Teren je zbog povrede propustio Toma Lemar, u igri je Saul.

19′ – Najbolju šansu u dosadašnjem delu utakmice imao je Atletiko. Posle dobrog napada po levoj strani, Ermoso je poslao loptu na sedam metara ka Korei, čiji je udarac izblokirao Lengle.

24′ – Barselona za sada bez pokušaja. I dalje se igra u tempu Atletika, koji kontroliše dešavanja na terenu.

27′ – Oštar duel Savića i Busketsa i sudar glavama. Deblji kraj je izvukao vezista domaćih, ali će nastaviti utakmicu.

29′ – Prvi šut u okvir gola Barselone. Grizman je iz prve gađao sa ivice šesnaesterca pravo u dobro postavljenog Oblaka.

32′ – Buskets ipak mora da napusti teren. Deluje da je povreda glave ipak ozbiljnije prirode. Umesto njega, na terenu je Ilaiš Moriba.

34′ – Još jedna dobra prilika za Jorgandžije. Karasko je pobegao odbrani Barse, vratio loptu u sredinu do Ljorentea, koji je šutirao snažno, ali nedovoljno precizno. Već u sledećem napadu, Suares je probao iz mrtvog ugla – još jednom je Ter Štegen bio na mestu.

37′ – Nastavljaju se ozbiljni napadi Atletika. Karaskov udarac je odbranio Ter Štegen, koji u ovim momentima drži Barsu u igri.

David Ramos/Getty Images

41′ – Konačno je zapretila i Barsa. Mesi je uzeo loptu na sredini terena, krenuo u karakterističan slalom, a zatim šutirao sa ivice šesnaesterca – Oblak je majstorski intervenisao i sproveo loptu u korner.

45′ – Novi pokušaj Madriđana. Felipe je loše šutirao kod povratne i lopta je otišla daleko preko prečke.

Poluvreme: Barselona – Atletiko 0:0

Počelo je drugo poluvreme!

48′ – Dobra šansu za Barselonu propustio je Lengle, koji je glavom gađao preko gola.

50′ – Uzvratio je Atletiko na drugoj strani preko Suaresa. Udarac Urugvajca sa 20 metara otišao je pored stative.

55′ – Usledio je ponovo period bez ozbiljnijih dešavanja sa izuzetno sporim tempom.

62′ – Velika šansa za Moribu, ali je njegov udarac izblokiran.

66′ – Probao je Mesi iz slobodnog udarca – direktno u Oblaka.

70′ – Zatresla se mreža Atletika, Ronald Arauho je bio precizan, ali je gol poništen zbog ofsajda.

78′ – Ponovo period bez ozbiljnijih pokušaja i jednih i drugih.

83′ – Ritam sve sporiji kako se utakmica bliži kraju.

85′ – Veliki promašaj Usmana Dembelea. Sjajan centaršut Albe na peterac, dobro je i Francuz skočio, ali je gađao previsoko.

90′ – Opasnost po gol Atletika. Mesi je imao slobodnjak sa dvadesetak metara i lepo gađao, ali je lopta prohujala tik iznad prečke.

Kraj: Barselona – Atletiko 0:0