Benzema odveo Real na +7 u odnosu na Atletiko

Primera 1. dec 202122:59 > 23:00
Real Madrid
ActionPlus via Guliver Image

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Atletik Bilbao kod kuće sa 1:0 u zaostaloj utakmici devetog kola La Lige i učvrstili se na prvom mestu tabele sa sedam bodova više od aktuelnog prvaka Atletika, uz meč više.

Duel u Madridu rešio je Karim Benzema pogotkom u 40. minutu na asistenciju Luke Modrića. Bila je to kruna fantastičnog prvog poluvremena Kraljevskog kluba, koji je imao 71 odsto poseda lopte i čak 14 udaraca.

U drugom delu viđena je drugačija slika. Madriđani su igrali znatno opreznije, sa namerom da sačuvaju prednost, i nisu uputili nijedan šut u okvir gola Baskijaca.

Moglo je to lako da im se obije o glavu. Bilbao je u nekoliko navrata opasno pretio. Najbolju šansu za izjednačenje imao je Oihan Sanket, čiji je šut zaustavio Tibo Kurtoa.

Real u sledećem kolu gostuje Sosijedadu u San Sebastijanu. Bilbao ide na noge Hetafeu, a u taj okršaj ulazi sa osme pozicije uz 20 poena.