Benzema skratio muke Madriđana, junak i Kurtoa

Primera 15. dec 202023:55 > 16. dec 2020 0:06 12 komentara
Karim Benzema
Denis Doyle/Getty Images

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Atletik Bilbao u unapred odigranoj utakmici 19. kola prvenstva Španije 3:1.

Kraljevski klub se sa 26 bodova na vrhu tabele izjednačio sa Real Sosijedadom i Atletiko Madridom, s tim što Jorgandžije imaju dva meča manje. Baskijci su zabeležili već sedmi neuspeh u 13 utakmica i sa Valensijom, Elćeom i Alavesom na deobi su 12. mesta sa 14 bodova.

Atletik je već u 13. minutu ostao sa igračem manje jer je zbog dva žuta kartona van terna mogao iskusni Raul Garsija.

Baskijci su odolevali hrabrom igrom sve do prvog minuta nadoknade prvog poluvremena kada je Toni Kros na dodavanje Vinisijusa postigao lep pogodak, prvi u sezoni.

Ni gol nemačkog reprezentativca nije pokolebao igrače Atletika. Gosti su svaku situaciju koristili da napadnu, a u 52. minutu Ander Kapa je iskoristio neodlučnost defanzivaca Reala i preciznim udarcem u donji levi ugao savladao Tiba Kurtou.

Madriđani su posle primljenog pogotka na sve načine pokušavali da dođu do gola gostiju, a po ko zna koji put spasao ih je Karim Benzema. Francuz je u 74. minutu sjajno reagovao na centaršut Danija Karvahala i glavom matirao Unaija Simona.

Atletik je u 90+2 minutu imao odličnu šansu da izjednači, međutim, Kurtoa je odbranio udarac Mikela Vesga, a Kraljevski klub je u kontri preko Benzeme overio trijumf.

Srpski reprezentativac Luka Jović nije bio o protokolu.

Ekipa Zinedina Zidana u nedelju gostuje Eibaru koji je u seriji bez poraza, dok Atletik dočekuje Uesku.