Betis ne odustaje od LŠ, Granada hita ka opstanku

Primera 10. maj 202222:04 > 22:06 0 komentara
Betis
xJosexLuisxContrerasx via Guliver Images

Fudbaleri Betisa u 36. kolu prvenstva Španije u gostima su pobedili Valensiju 3:0 i zadržali šanse da se plasiraju u Ligu šampiona.

Ekipa iz Sevilje je dva kola pre kraja šampionata peta sa tri boda manje od Atletiko Madrida i četiri od gradskog rivala, koji će u sredu odigrati duel ovog kola.

Povezane vesti

Valensija je deseta sa 44 boda.

Betis je na „Mestaji“ prekinuo niz od četiri meča bez pobede (po dva remija i poraza), a svi golovi viđeni su u drugom poluvremenu.

Ekipa Maurisija Pelegrinija povela je u 57. minutu pogotkom Vilijana Hosea, a u finišu su viđena još dva gola. Serhio Kanales, asistent kod vođećeg pogotka, u 87. minutu je duplirao prednost gostiju, a tri minuta kasnije Borha Iglesijas je desetim golom postavio konačan rezultat.

Veznjak Valensije i reprezentacije Srbije Uroš Račić zamenjen je na poluvremenu.

Betis u sledećem kolu dočekuje Granadu, a Velensija u Barseloni igra sa Espanjolom.

Granada je pred svojim navijačima minimalnim rezultatom savladala Atletik Bilbao.

Jedini gol postigao je Aleks Koljado u 35. minutu.

Gosti iz Baskije su meč završili sa igračem manje jer je u 85. minutu isključen Mikel Vegsa.

Granada sa utakmicim više ima pet bodova više od Majorke koja je u zoni ispadanja, dok je Biblao zakomplikovao borbu za izlazak u Evropu.