Betis u goleadi bolji od Rajo Valjekana

REUTERS/Marcelo Del Pozo

Betis je posle velike borbe uspeo da slomi otpor Rajo Valjekana i slavi rezultatom 3:2 u okviru španske Primere.

Betis je bio u velikom naletu sredinom prvog poluvremena. Preko Morena i Huanmija u 22. i 24. minutu poveli su 2:0. Delovalo je da tim iz Sevilje ide ka ubedljivoj pobedi.

povezane vesti

Međutim, gosti iz predgrađa Madrida nisu tako mislili. Do kraja poluvremena uspeli su da prepolove zaostatka. Precizan je bio Nteka u prvom minutu nadoknade.

U potpuni egal meč su vratili u 65. minutu kada je precizan bio Garsija na dodavanje Treha. Ipak u 77. minutu Betis dobija penal koji Vilijam Žoze pretvara u gol i konačan trijumf. Imao je šansu Rajo u 87. minutu da ponovo poravna skor, ali je Falkao iz slobodnog udarca za malo bio neprecizan.

Na tabeli Betis je četvrti sa 18 bodova, dok je Rajo Valjekano sedmi sa 16 poena.