Bilbao u finalu: U aprilu igra za dva trofeja Kupa Kralja!

Primera 4. mar. 202123:44 > 23:46
REUTERS/Pablo Morano

Fudbaleri Atletik Bilbaoa plasirali su se u finale Kupa Kralja pobedom nad Levanteom u revanšu polufinala posle produžetaka rezultatom 2:1 (1:1). Baskijci na taj način u aprilu imaju šansu da dva puta osvoje Kup. Prvo ih trećeg aprila čeka finale protiv Real Sosijedada, koje se zbog koronavirusa nije igralo prošle godine, a dve nedelje kasnije i okršaj sa Barselonom u ovosezonskoj borbi za pehar.

Prvi duel Atletika i Levantea na San Mamesu završen je 1:1, a isti ishod viđen je i posle 90 minuta okršaja u Valensiji.

Rođer je doveo domaće u vođstvo u 17. minutu, da bi izjednačenje Lavovima doneo Raul Garsija u 30. iz jedanaesterca.

U nastavku meča je bilo nekoliko prilika, najbolje su propuštali Injaki Vilijams i Alehandro Berenger za Bilbao, ali su mreže mirovale i meč je otišao u dodatnih 30 minuta.

Tamo je odlučujući gol postigao Berenger u 112. minutu i doneo veliko slavlje timu Marselina Garsije Torala.

Finale Bilbao – Barselona igra se na La Kartuji 17. aprila i biće to okršaj dva najuspešnija kluba u istoriji Kupa Kralja. Barsa je rekorder sa 30 trofeja, dok Atletik ima 23.