Čolo sija: Feliks pakovao, Morata pogađao, Grizman ukrasio

Primera 15. avg 202221:393 komentara
Atletiko Madrid Joao Felix Alvaro Morata (Žoao Feliks i Alvaro Morata) Getafe CF v Atletico de Madrid - LaLiga Santander Alvaro Morata Getafe CF v Atletico de Madrid - LaLiga Santander Alvaro Morata Centre-Forward of Atletico de Madrid and Spain celebrate
Jose Breton via Guliver image (Žoao Feliks i Alvaro Morata)

Fudbaleri Atletiko Madrida startovali su ubedljivom pobedom u gostima nad gradskim rivalom Hetafeom od 3:0 u prvom oklu španske Primere.

Primera

Trener Atletika Dijego Čolo Simeone može da bude više nego zadovoljan partijom svojih izabranika.

Portugalac Žoao Feliks bio je raspoložen za igru i kreativan, a Alvaro Morata efikasan. Prvi je zabeležio dve asistencije, drugi postigao dva vodeća gola. Prvi posle brzog napada u 15. minutu, drugi posle lucidnog proigravanja Feliksa u 59. minutu.

Konačan rezultat na efektan način postavio je u 75. minutu Francuz Antoan Grizman desetak minuta pošto je upšao u igru u drugom poluvremenu. I ponovo je asistent bio sjajni Žoao Feliks.

U startnoj postavi Hetafea bili su srpski reprezentativci Stefan Mitrović i Nemanja Maksimović (zamenjen u 63. minutu).

Nakon ove ubedljive pobede Atletiko je na deobi prvog mesta sa Viljarealom. U narednom kolu Čolov tim dočekuje upravo Vilajareal, dok Hetafe gostuje novom članu Primere Đironi.