Dembele spasilac Barse

Primera 5. apr. 202122:56 > 23:0621 komentara
REUTERS/Albert Gea

Golom Usmana Dembelea u 90. minutu, Barselona je savladala Valjadolid 1:0 u 29. kolu Primere. Ovim trijumfom Katalonci su prišli na samo bod minusa u odnosu na lidera Atletiko iz Madrida uoči predstojećeg El Klasika protiv Real Madrida.

Pre starta Mesiju je uručen dres za odigranih 767 mečeva u dresu Barselone, čime je ispisao još jednu stranicu u istoriji kluba.

Prvo poluvreme je bilo prilično „mrtvo“. Gosti su preko Kodra u devetom minutu mogli do vođstva. Pogodio je prečku. Usledio je period incijative Barse, ali bez nekih velikih prilika.

Katalonci su se tek probuidli pred kraj poluvremena. Mesi je ušao u dobru prliku u 45. minutu. Uspeli su igrači Valjadolida da ga izblokiraju. U nadoknadi prvog dela mladi Pedri je pogodio stativu, tako da su mreže u prvih 45 minuta ostale mirne.

Krenula je Barselona mnogo agresivnije u nastavku. Dobre šanse su imale Grizman i Dembele. Gosti su vrebali priliku iz kontre.Iz jedne takve situacija lopta je pogodila Albu u ruku u šesnaestercu. Tražili su igrači Valjadolida penal, ali ga nisu dobili.

Kako se bližio kraj fudbaleri Barselone su bili sve nervozniji. U 79. minutu Oskar Plano iz Valjadolida posle starta sa leđa dobija direktan crveni karton, utisak je možda i prestrogo. Olakšao je posao igračima Barselone.

I onda kada je delovalo da će Valjadolid odneti bod, Dembele se najbolje snašao u šesnaestercu natrčao na odbijenu loptu i doneo zlata vrednu pobedu Barseloni.