Dominacija Benzeme i trojka Reala za prvu poziciju

Primera 21. apr 202123:51 > 23:53 3 komentara
Karim Benzema
Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Fudbaleri madridskog Reala pobedili su Kadis na gostovanju u 31. kolu La Lige rezultatom 3:0 i popeli se na lidersko mesto tabele sa 70 bodova, koliko ima i drugoplasirani Atletiko, uz utakmicu manje.

Branilac titule je sredinom prvog poluvremena za deset minuta postigao tri gola, od toga dva Karim Benzema, i već tada rešio sve dileme oko pobednika.

Francuski napadač je doveo Kraljevski klub u vođstvo u 30. minutu iz jedanaesterca, posle prekršaja nad Žuniorom Vinisijusom. Samo tri minuta kasnije, Benzema se našao u ulozi asistenta i sjajno uposlio Alvara Odriosolu na drugoj stativi za povećanje prednosti gostiju.