Dosta problema, ali 3 boda za Atletiko, +8 u odnosu na Real

Fudbal 13. feb. 202115:56 > 16:242 komentara
Angel Correa
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

U prvom meču subotnjeg programa 23. kola španske La Lige fudbaleri Atletiko Madrida slavili su na gostovanju u Granadi rezultatom 2:1 (0:0). Posle ove pobede ekipa Dijega Simeonea i dalje je na vrhu tabele sa osam bodova više i utakmicom manje u odnosu na prvog pratioca – gradskog rivala Real.

Poveo je Atletiko u 63. minutu, a strelac je posle pasa Kokea bio Markos Ljorente – bio je to njegov sedmi gol u sezoni. Međutim, samo tri minuta kasnije izjednačio je venecuelanski rezervista Janhel Erera – odbijena lopta prevarila je Jana Oblaka.

Ipak, do pobedničkog pogotka Atletiko dolazi u 74. minutu, a Ljorente je ovog puta bio u ulozi asistenta. Uposlio je Anhela Koreu, koji je posle odbijene lopte uspeo da savlada Ruija Silvu.

U pobedničkom timu slovenački golman Jan Oblak bio je čitav meč među stativama Atletika, Crnogorac Stefan Savić odigrao je svih 90 minuta i dobio žuti karton, a hrvatski desni bek Šime Vrsaljko odigrao je drugo poluvreme.

Posle ove pobede Atletiko je i dalje prvi na tabeli sa 54 boda, osam više od prvog pratioca Reala, koji ima i meč više. U narednom kolu „Jorgandžije“ gostuju Levanteu u Valensiji.

Granada je posle ovog poraza sve dalje od mesta koje vodi u Ligu Evrope – trenutno su osmi sa 30 bodova, 5 manje od šestoplasiranog Real Sosijedada. Sledeći protivnik biće im Hueska u gostima.

Mečeve španske La Lige pratite u direktnim prenosima samo na kanalima Sport kluba.