Dva gola Dmitroviću: Real preuzeo drugu poziciju

Primera 3. apr. 202118:05 > 18:15
Karim Benzema
Photo by Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Fudbaleri Real Madrida ostvarili su treću uzastopnu pobedu u domaćem prvenstvu, pošto su u 29. kolu savladali Eibar 2:0. 'Kraljevski klub' privremeno je zauzeo drugu poziciju na tabeli.

Real je napadao od početka, pa je već u četvrtom minutu Karim Benzema imao odličnu priliku da postigne gol. Ipak, Marko Dmitrović mu je odbranio u situaciji jedan-na-jedan.

Vrlo brzo su se radovali domaći fudbaleri, pošto Benzema smestio loptu u gol, ali je pomoćni sudija signalizirao ofsajd.

Stvarao je ‘kraljevski klub’ šanse i u nastavku, pa je u 37. minutu Marko Asensio zatresao mrežu gostiju. Ipak, VAR je pokazao da gol ne važi zbog ofsajda.

Konačno je Real poveo u 41. minutu. Ovoga puta pogodak Asensija je priznat.

Odnos snaga nije se menjao ni u drugom delu utakmice. Madriđani su imali više vremena loptu u posedu i konstantno su napdali.

Na 2:0 povećao je Karim Benzema u 73. minutu, pošto je glavom smestio loptu u gol Dmitrovića. Bio je to 18. gol Francuza u La Ligi ove sezone.

Real je, makar privremeno, preuzeo drugu poziciju na tabeli sa 63 boda – jednim više od Barselone i tri manje od Atletika, koji tek treba da igraju mečeve 29. kola.

Eibar je trenutno 19. u poretku, sa dva boda manje od pozicije koja garantuje ostanak u La Ligi.