Dva gola u dva minuta za remi u Baskiji, Osasuna 3/4

Primera 27. feb 202120:32 > 20:36
REUTERS/Vincent West

Duel između Eibara i Ueske u 25. kolu španske La lige završen je bez pobednika - 1:1.

Eibar je imao inicijativu, više je napadao, ali u prvom delu utakmice nijedna ekipa nije imala šut u okvir gola. Domaći su imali priliku u završnici prvog dela utakmice, ali je Pedro Leon pogodio prečku.

Oba pogotka viđena su u samoj završnici meča. Povela je Ueska golom Sandra Ramiresa u 81. minutu. Bio je to treći pogodak 25-godišnjeg napadača ove sezone, koji je propustio veliki broj utakmica zbog povrede.

Ipak, nisu se dugo radovali gosti. Već u 83. minutu je Eibar izjednačio. Posle kornera je odlično reagovao Pape Diop i glavom je poslao loptu u gol za 1:1. Iskusnom veznjaku to je bio prvi pogodak u sezoni.

Podsećamo, na golu Eibara u ovom meču nije bilo Marka Dmitrovića, koji se vratio u Srbiju zbog porodične tragedije.

Eibar je sa 22 boda trenutno na 16. mestu na tabeli. Ueska je sa 20 i dalje na začelju tabele.

Osasuna je u gostima savladala Alaves 1:0, a trenutak odluke viđen je u 77. minutu kada je Enrike Barha prvim golom u sezoni matirao Pačeka.

Tim iz Pamplone je zabeležio treći trijumf u poslednja četiri meča i sa 28 bodova na sredini je tabele, dok je Alaves prvi iznas zone ispadanja sa bodom više od Valjadolida i Elčea i dva od Ueske.

Srpski internacionalac Darko Brašanac zbog povrede nije bio u konkurenciji za sastav Osasune.