Fati pokrenuo Barsu, Kutinjo potvrdio pobedu nad Valensijom

Primera 17. okt 202122:53 3 komentara
David Ramos, Getty Images

Fudbaleri Barselone zabeležili su važnu pobedu. U devetom kolu La Lige savladali su na svom terenu Valensiju 3:1.

Izabranici Ronalda Kumana ostvarili su četvrti trijumf u sezoni. A do njega su došli preokretom.

Povela je Valensija već u peom minutu utakmice. Hose Gaja je pokupio loptu i iz daljine savladao Ter Štegena snažnim udarcem.

Već u 13. minutu su se radovali navijači na ‘Nou Kampu’. Izjednačujući pogodak postigao je Ansu Fati. Pokazao je mladi fudbaler da je ‘dosledan’ dresa sa brojem 10. Devetnaestogodišnji napadač je postigao drugi pogodak u trećem meču ove sezone u Primeri.

Do vođstva su domaći došli u 41. minutu, kada je Memfis Depaj pogodio sa bele tačke. Penal je dosuđen posle oštrog starta Hosea Gaje.

Pobedu Barselone potvrdio je Felipe Kutinjo u 86. minutu. Brazilac je postigao prvi gol ove sezone.

Barselona je posle ove pobede sedma na tabeli sa 15 bodova. Valensija je na devetom mestu sa 12.