Furiozna 22 minuta Sevilje i neobičan autogol Slepih miševa

Primera 22. sep. 202121:54 > 23. sep. 2021 8:16
Erik Lamela Sevilla's Erik Lamela
REUTERS/Marcelo Del Pozo

Sevilja je pobedila kao domaćin Valensiju sa 3:1, dok je Espanjol pred svojim navijačima bio bolji od Alavesa 1:0 u utakmicama šestog kola Primere igranim u sredu.

Utakmica na stadionu „Ramon Sančez Pishuan“ počela je furiozno od strane domaćih fudbalera. Sevilja je već u 22. minutu vodila sa 3:0!

Posebno će se pamtiti autogol koji je u 15. minutu pripisan defanzivcu Valensije Toniju Latu, ali je to bila izuzetno loša procena golmana gostiju Gruzijca Mamardašvilija.

Prethodno je domaći tim poveo golom Papua Gomeza u trećem minutu, da bi u 22. Rafa Mir doneo nedostižnu prednost Sevilji. Ugo Duro je u 31. minutu postigao samo utešni gol za Slepe miševe iz Valensije.

Za igrača utakmice proglašen je bivši fudbaler Totenhema Argentinac Erik Lamela (na slici).

Srpski reprezentativac Nemanja Gudelj zaigrao je u drugom poluvremenu za Sevilju, dok je golman Marko Dmitrović ostao na klupi za rezerve, baš kao i Uroš Račić kod ekipe Valensije.

Ovom pobedom Sevilja je preskočila Valensiju na trećoj poziciji sa 11 bodova. Slepi miševi su ostali na 10 poena.

Strelac jedinog gola na meču između Espanjola i Alavesa bio je Raul de Tomas u 54. minutu iz penala.