Golman Bono pogodio za bod Sevilje protiv Valjadolida

Primera 20. mar 202123:10 > 23:12 0 komentara
REUTERS/Mike Hewitt

Pogotkom u četvrtom minutu nadokande, golman Bono doneo je bod Sevilji na gostovanju Valjadolidu 1:1 u 28. kolu španske Primere.

Prvo poluvreme je bilo prilično dosadno. Incijativu je imala Sevilja, ali bez nekog konkretnog učinka. I kada se očekivao kraj poluvremena domaći su dobili penal u 44. minutu. Fabijan Oreljana je bio precizan i doveo domaće u vođstvo.

U drugih 45 minuta usledila je totalna ofanziva aktuelnog pobednika Lige Evrope. Pokušavali su svim sredstvima, ali nisu uspevali da otključaju bravu domaćina. Najbolje šanse imao je Luk De Jong, koji je u dva navrata bio blizu pogotka.

I kada se činilo da će Valjadolid osvojiti sva tri boda pojavio se Bono. Marokanski golman je sjajno ispratio akciju u šesnaestercu i levom nogom izjednačio rezultat za veliku radost gostiju.

Sevilja je na četvrtom mestu sa 55 bodova, dok je Valjadolid na koti 16 sa 27 poena. Imaju četiri poena više od Eibara, koji je u zoni ispadanja.