Granada preokretom gura Valjadolid ka Segundi

Primera 11. apr 202120:30 0 komentara
Eric Alonso/Getty Images

Fudbaleri Granade ostvarili su pobedu u susretu 30. kola La Lige u gostima protiv Valjadolida 2:1.

Domaća ekipa ušla je u meč sa imperativom pobede, s obzirom da je svaki bod bitan u žestokoj borbi za opstanak. I postigli su gol u pravo vreme. U finišu prvog poluvremena, u 41. minutu Oreljana je bio precizan sa bele tačke i doveo Valjadolid u vođstvo.

Izabranici Serhija Gonzalesa odlučili su se da čuvaju prednost. Imali su uspeha u tome sve do 78. minuta. Tada je Horhe Molina doneo izjednačenje. Posle toga nešto ambicioznije krenuo je Valjadolid, u želji da se na kraju dokopa sva tri boda. Ali na kraju je ostao i bez tog jednog, jer je u 86. minutu Kvini zatresao mrežu i doneo potpuni preokret gostima.

Granada je osma na tabeli sa 39 bodova i ima sedam bodova manje od mesta koja vode u Ligu Evrope. Valjadolid je 17. poslednji tim iznad zone ispadanja sa 27 bodova, samo jednim više od Elćea, tri od Alavesa i četiri od fenjeraša Eibar.