Het trik Huanmija za tri boda Betisa

Primera 28. nov 202116:17 0 komentara
uan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Betis je savladao Levante posle preokreta 3:1 u okviru 15. kola španske Primere zahvaljujući sjajnom Huanmiju, koji je postigao sva tri gola.

Gosti su bolje otvorili meč i već u sedmom minutu stigli do vođstva preko Škodrana Mustafija, nekadašnjeg asa Arsenala i reprezentacije Nemačke. Do kraja prvog poluvremena tim iz Sevije je napadao, ali nije uspeo da pogodi mrežu rivala.

Sve se promenilo u drugom poluvremenu. Betis je krenuo u totalnu ofanzivu. Već u 54. minutu Huanmi pogađa na dodavnje iskusnog Hoze Viijana. Isti tandem kreirao je potpuni preokret devet minuta kasnije.

Koliko je Betis bio dominantan pokazuje i podatak da su u drugom poluvremenu imali čak 13 šuteva na gol rivala, dok Levante nije uputio nijedan udarac. Tačku na meč stavio je sjajni Huanmi svojim trećim golom u 78. minutu za konačnih 3:1.

Betis je trenutno na četvrtom mestu na tabeli sa 27 bodova iz 15 mečeva. Imaju tri manje i dva meča više od vodećeg Reala iz Madrida. Levante je zakucan za dno tabele. I dalje nemaju trijumf, a u dosadašnjem delu šampionata sakupili su sedam poena.