Het-trik Morena za pobedu Viljareala u Granadi

Primera 3. apr. 202115:55
Pablo Morano, Reuters

Fudbaleri Viljareala savladali su u gostima Granadu 3:0 u meču 29. kola španske La Lige.

Viljareal je osvario petu uzastopnu pobedu u svim takmičenjima, treću u domaćem prvenstvu.

Junak gostujućeg tima bio je Đerar Moreno, koji je zabeležio het-trik. Na taj način došao je do 19. pogotka ove sezone u Primeri.

Španski fudbaler prvi gol postigao je već u 9. minutu sa bele tačke. Penal je dosuđen posle konsultacije VAR, pošto je utvrđeno da je Viktor Dijaz igrao rukom u kaznenom prostoru.

Na 2:0 je Moreno povećao u 18. minutu, posle asistencije Manuela Trigerosa.

Do het-trika je došao u 61. minutu, kada je ponovo iskoristio kazneni udarac. Ovoga puta penal je skrivio Rui Silva.

Imala je Granada priliku da smanji zaostatak, pošto je Horhe Molina šutirao penal u 81. minutu. Ipak, lopta je otišla daleko iznad prečke.

Viljareal je posle ove pobede na petom mestu na tabeli sa 46 bodova, jednim više od Real Sosijedada i Betisa, koji tek treba da odigraju mečeve 29. kola.

Granada je doživela drugi uzastopni poraz, trenutno je osma u poretku sa 36 bodova.