Hihon slavi Srbe: Đurđević opet pogađao, Čumić asistirao

Primera 11. jan. 202122:54 > 23:582 komentara
Uroš Đurđević i Nikola Čumić
Print screen Đurđević i Čumić

Real Sporting Hihon pobedio je ekipu Fuelanbrade 2:1 u 21. kolu španske Segunde novim golovima sprskog internacionalaca Uroša Đurđevića, kome je asisterncijom pomogao zemljak Nikola Čumić.

Prvi pogodak pao je u 25. minutu posle kombinacije srpskih fudbalera: Čumić je asistirao, a Đurđević pogodio i doneo Hihonu prednost posle prvih 45 minuta igre.

Drugi pogodak Đuka je postigao posle samo osam minuta u drugom poluvremenu. Goste su smanjili preko Aleksa Mule samo dva minuta kasnije, ali se rezultat do kraja nije menjao.

Hihon se posle ove pobede popeo na četvrto mesto sa 36 bodova, pet manje od trećeplasirane Almerije, dok je Uroš Đurđević sa nova dva pogotka stigao do brojke od 12 golova u ligi i do deobe prvog mesta na listi strelaca zajedno sa Raulom de Tomasom iz Espanjola.

Đurđević je treću sezonu član Hihona, a ranije je igrao za Olimpijakos, Partizan, Palermo, Vitese i Rad u kome je započeo profesionalnu karijeru. Svojevremeno je sa omladinskom reprezentacijom Srbije osvojio Evropsko prvenstvo, a u dresu mlade reprezentacije bio je jedan od najboljih strelaca sa ukupno 16 postignutih golova.