I Sosijedad u žestokoj trci za LŠ: Trijumf protiv Majorke

Primera 2. mar 202222:55 0 komentara
Real Sociedad
Guliver Image

Fudbaleri Sosijedada pobedili su Majorku na strani sa 2:0 u zaostaloj utakmici 21. kola La Lige i nastavili trku za ulazak u Ligu šampiona.

Baskijci na šestoj poziciji imaju 44 boda, jedan manje od petoplasiranog Atletika i četvrtoplasirane Barselone, a dva u odnosu na trećeplasirani Betis.

Majorka je trećim uzastopnim porazom ostala na 16. poziciji sa 26 poena.

Mikel Merino je junak utakmice na Balearskim Ostrvima, pošto je upisao gol i asistenciju. Najpre je u 35. minutu uposlio Davida Silvu, koji je pogodio donji desni ugao za vođstvo Sosijedada, da bi zatim u 62. zatresao mrežu za konačan rezultat.

Mogao je raspoloženi Merino pet minuta kasnije do još jednog pogotka, ali ga je zaustavila prečka.

Domaćin je jedinu šansu imao u 56. minutu kada je Takefusa Kubo šutirao pored gola.

Sosijedad u sledećem kolu gostuje Real Madridu petog marta. Majorka dan kasnije ide Selti u Vigo.