Valensija napustila teren zbog rasizma, Kadis slavio

Primera 4. apr. 202121:02 > 21:141 komentar
Printskrin

Fudbaleri Kadisa pobedili su Valensiju na svom terenu u 29. kolu La Lige sa 2:1 u utakmici koju je obeležio duži prekid tokom prvog poluvremena. Do njega je došlo pošto su gosti otišli u svlačionicu u znak podrške saigraču Muktaru Dijakabiju koji je, navodno, bio meta rasističkih uvreda od strane defanzivca domaćih Kale.

Sve se dogodilo u 30. minutu. Posle jednog duela u šesnaestercu Valensije, Kala uputio određene reči Dijakabiju. Usledio je oštar protest Francuza, zatim i celokupnog tima Valensije, i na kraju napuštanje terena.

Posle određenog vremena, gostujući igrači su pristali da nastave meč, ali ne i Dijakabi kojeg je zamenio Ugo Giljamon.

O celokupnoj situaciji će se tek pričati u narednim danima. Biće zanimljivo videti reakcije od strane nadležnih…

Iz kluba sa Mestalje su se već oglasili:

Potpuno smo uz Dijakabija. Naš fudbaler je vređan na rasnoj osnovi, ali je tražio da se saigrači vrate na teren. Ekipa je održala sastanak u svlačionici i odlučila da nastavi meč, kako bi se borila za čast kluba, ali je osudila rasizam bilo koje vrste“, stoji u saopštenju Valensije.

Kad je o utakmici reč, do prekida je rezultat bio 1:1. Pomenuti Kala je doveo Kadis u vođstvo u 14. minutu, a Kevin Gameiro poravnao u 19. Delovalo je da će to biti i konačan ishod, ali je Markos Mauro u 88. doneo domaćinu važnu pobedu.

Kadis je 13. na tabeli sa 32 boda. Valensija je 12. sa 33.