Iznenađenje u Viljarealu: Kameljo potopio Žutu podmornicu

Primera 30. jan 202322:58 0 komentara
Stole Dimitrievski (Rayo Vallecano) in aktion waehrend des Spiels der LaLiga Santander - Matchday 19 zwischen FC Villarreal v Rayo Vallecano im Estadio de la Ceramica am 30. Januar 2023 in Vila-real, Spanien. FC Villarreal v Rayo Vallecano - LaLiga Santander - Matchday 19
(Foto von Maria Jose Segovia/DeFodi Images via Guliver) - Stole Dimitrievski

Fudbaleri Rajo Valjekana pobedili su kao gosti ekipu Viljareala u poslednjem meču 19. kola španske Primere.

Španija

Utakmica na stadionu La Keramika u Viljarealu završena je rezultatom 0:1.

Trenutak odluke odigrao se u 70. minutu, iskusni Argentinac Oskar Treho odlično je na krilu proigrao Serhija Kamelja, ovaj je pobegao odbrani domaćeg tima i iskosa sa leve strane bilijarski preciznim udarcem pogodio nebranjeni deo mreže – 0:1.

Bio je to peti pogodak u sezoni 21-godišnjeg mladog reprezentativca Španije i nekadašnjeg đaka fudbalske škole Atletiko Madrida.

Fudbaleri Žute podmornice od tog trenutka napadali su u talasima, meč je produžen čak devet minuta, ali odbrana gostiju iz Madrida na čelu sa makedonskim golmanom Stoletom Dimitrijevskim uspela je da sačuva mrežu.

Samuel Čukvueze, Viljareal i Andres Martin, Rajo Valjekano Samuel Chukwueze (FC Villarreal) and Andres Martin (Rayo Vallecano) im Zweikampf waehrend des Spiels der LaLiga Santander - Matchday 19 zwischen FC Villarreal v Rayo Vallecano im Estadio de la Ceramica am 30. Januar 2023 in Vila-real, Spanien. FC Villarreal v Rayo Vallecano - LaLiga Santander - Matchday 19
(Foto von Maria Jose Segovia/DeFodi Images via Guliver) – Samuel Čukvueze, Viljareal i Andres Martin, Rajo Valjekano

Viljareal je propustio priliku da se izjednači sa Atletiko Madridom na četvrtom mestu. Rajo Valjekano je sad sedmi sa 29 bodova, dva manje od Žute podmornice.

U narednom kolu Viljareal gostuje fenjerašu Elčeu, dok Rajo Valjekano dočekuje u Madridu ekipe Almerije.