Jorgandžije se provukle: Penal u 90+10. za pobedu šampiona

Primera 17. apr 202218:32 > 18:51 1 komentar
Yannick Carrasco
xOscarxJ.xBarrosox via Guliver

Fudbaleri Atletiko Madrida u nedelju su u meču 32. kola španske La Lige došli do pobede u dramatičnoj završnici – ekipa Dijega Simeonea je na domaćem stadionu „Vanda Metropolitano“ rezultatom 2:1 (0:0) pobedila Espanjol. Odlučujući pogodak postigao je Belgijanac Janik Karasko u desetom minutu sudijske nadoknade – realizovao je jedanaesterac.

Posle ove pobede „Jorgandžije“ imaju 60 bodova i nalaze se na četvrtom mestu tabele – toliko imaju i Barselona i Sevilja. Međutim, Katalonci imaju dve utakmice manje, a Andalužani jednu. Espanjol je bezbedan na sredini tabele sa 39 bodova.

La Liga:

Veiku pobedu je izvojevao tim iz prestonice, naročito imajući na umu okolnosti. Crveno-beli su vodili od 52. minutu pogotkom Karaska, koji je preciznim udarcem u gol pretvorio pas Mateusa Kunje. Međutim, u 71. minutu Džefri Kondogbija dobija drugi žuti karton i Atletiko ostaje sa desetoricom na terenu.

Samo tri minuta kasnije gosti dolaze do izjednačenja, a pogodak postiže Raul de Tomas, drugi najbolji strealc prvenstvam kojem je ovo bio 15. gol u ovoj sezoni Primere.

U finišu je viđena drama, a u 90+7. minutu domaćima je dosuđen penal posle VAR većanja, a Aleiš Vidal dobija žuti karton zbog prigovora. Janik Karasko u 90+10. minutu koristi priliku i iz jedanaesterca donosi svom timu tri boda. Bio je to peti gol u sezoni za Karaska.

U narednom kolu Atletiko će dočekati Granadu u sredu, dok će Espanjol dan kasnije igrati kod kuće u Barseloni protiv Rajo Valjekana.