Jović golom i asistencijom odveo Real do pobede u Baskiji

Primera 4. dec. 202122:554 komentara
Luka Jović
REUTERS/Vincent West

Pokazao je Luka Jović da njegova priča u Realu još nije završena. Reprezentativac Srbije bio je najzaslužniji za pobedu kraljevskog kluba u derbiju kola u San Sebastijanu protiv Real Sosijedada 2:0.

Kraljevski klub sada ima osam bodova više za najbližim pratiocem, a za to najviše može da zahvali upravo Joviću. Ponovo je meč počeo na klupi za rezerve, ali je već u 17. minutu morao da uđe jer se povredio Karim Benzema.

Šansu je Jović iskoristio na savršen način. Prvo je u 47. minutu asistirao Vinisijusu Žunioru za vođstvo. A onda potom i sam, u maniru rasnih golgetera, zatresao mrežu. U 57. minutu najviši u skoku posle kornera bio je Kazemiro. Ali šut nije bio dovoljno jak i precizan. Međutim, Jović je imao fantastičnu reakciju, bacio se i pokupio glavom nisku loptu i neodbranjivo matirao Remira.

Luki je to prvi gol za Real posle 22 meseca, a ukupno treći u dresu kraljevskog kluba. Time je praktično zatvorena utakmica, a mogao je Vinisijus do drugog gola, međutim u situaciji jedan na jedan šut mu je odbranio Remiro. Tako da je ostalo 2:0 za Real u režiji Luke Jovića.

Real je prvi sa 39 bodova, osam više od Sevilje uz utakmicu više. Treći je Betis posle slavlja na Kamp Nouu sa 30 bodova, a po 29 imaju Atletiko Madrid i Real Sosijedad. Barselona kao sedma zaostaje sada 16 bodova za najvećim rivalom.