Jović ušao – Real preokrenuo za tri minuta!

Primera 19. sep. 202123:03 > 23:157 komentara
Karim Benzema
REUTERS/Pablo Morano

Fudbaleri Real Madrida posle velikog preokreta u finišu u petom kolu La lige pobedili su Valensiju na "Mestaji" 2:1.

Kraljevski klub se posle subotnjem remija Atletiko Madrida osamio na vrhu tabele sa 13 bodova,. dva više od aktuelnog šampiona, dok su ‘Slepi miševi’ upisali prvi poraz u prvenstvu i sa deset bodova na deobi su trećeg mesta sa Real Sosijedadom.

Povezane vesti

Madriđani su bili mnogo bolji rival, uputili su čak deset udaraca u okvir gola Giorgija Mamardašvilija, ali domaći su poveli u 66. minutu pogotkom Uga Dura.

Ekipa Karla Ančelotija nastavila je da napada, u 78. minutu u igru je ušao i Luka Jović umesto Edena Azara, a potpuna ofanziva urodila je plodom.

Brazilac Vinisijus Žunior je izjednačio u 86. minutu na asistenciju Karima Benzeme, a već u sledećem napadu pomenuti igrači ponovo su bili u centru pažnje. Ovoga puta Vinisijus je bio u ulozi asistenta, a iskusni Francuz je još jednom izrastao u junaka Kraljevskog kluba.

Srpski reprezentativac iz redova domaćeg tima Uroš Račić šansu je dobio u 80. minutu.

Real u sledećem kolu dočekuje Majorku, a Valensija će gostovati Sevilji.