Kadis slavio na Mestalji, važna pobeda Selte

Primera 6. jan 202323:10 0 komentara
Kadiz
David Ramos/Getty Images

Odigrane su dve utakmice 16. kola La Lige. U oba meča slavili su gosti istovetnim rezultatom 1:0, Kadis u Valensiji i Selta u Elčeu.

Takođe, oba tima su ovim pobedama pobegli iz zone ispadanja. Kadis je u bliskoj prošlosti znao da šokira Barsu i Real, a sada je došao red na Valensiju.

Slepi miševi su doživeli poraz na Mestalji. U danu kada je, možda i najbolji španski sportista u ovom trenutku, teniser broj jedan Karlos Alkaras objavio da neće igrati na Australijan Openu zbog povrede, jedan drugi Alkaras doneo je radost Kadisu. Ruben je u devetom minutu postigao jedini gol u Valensiji i tako ni fudbalski, poput košarkaškog u Evroligi, nije uspeo da ostvari pobedu na svom terenu.

Selta je istovetnim rezultatom savladala Elče a jedini gol delo je Jaga Aspasa, koji je u petom minutu doneo bodove ekipi sa Balaidosa.