Kakva žalosna nedelja za navijače Atletiko Madrida

Primera 29. okt 202218:23 3 komentara
Teo Bongonda
xJoaquinxCorcherox via Guliver

Fudbaleri Atletiko Madrida poraženi su u meču 12. kola španskog prvenstva – ekipu Dijega Simeonea je kao domaćin pobedio Kadiz rezultatom 3:2 (1:0) u dramatičnom duelu. Gosti iz prestonice su gubili 2:0 do 85. minuta, ali su uspeli da izjednače. Međutim, bez boda su ostali u devetom minutu sudijske nadoknade vremena, kada je Sobrino doneo trijumf timu u žutim dresovima.

Mnogi navijači Atletika su pred početak duela sa Kadizom i dalje bili pod utiskom šokantne eliminacije iz grupne faze Lige šampiona posle utakmice u kojoj su u sredu remizirali sa Bajerom iz Leverkuzena.

Primera:

Poveo je domaćin već u prvom minutu, fudbaler iz Konga Teo Bongonda pogodio je posle asistencije Espina. Bio je Atletiko ofanzivniji rival od tog trenutka, ali tim najplaćenijeg trenera na svetu nije uspevao da probije odbranu Andalužana.

Kada je u 81. minutu Fernandez povisio na 2:0, delovalo je da je duel rešen. Ipak, gosti iz prestonice se nisu predavali. U 85. minutu Atletiko smanjuje na 2:1 – autogol je postigao Luis Ernandez. Samo četiri minuta kasnije Simeoneova ekipa imala je ogroman razlog za slavlje – Portugalac Žoao Feliks koristi pas Antoana Grizmana i poravnava na 2:2.

Ipak, tim sa stadiona „Vanda Metropolitano“ nije uspeo da uradi dovoljno da dođe do boda. U devetom minutu sudijske nadoknade Sobrino trese mrežu Jana Oblaka pošto je čudno zahvatio loptu kojom je prethodno odigrao Aleho. Bio je to drugi srceparajući rezultat za navijače crveno-belih u samo četiri dana.

Kadiz u idućem kolu gostuje Hetafeu, a „Jorgandžije“ će u utorak igrati rezultatski beznačajan meč grupne faze Lige šampiona. Potom ih očekuje duel sa Espanjolom u nedelju na domaćem terenu.