Kiks Atletika: Makedonac Bardi izjednačio u 90. iz penala

Primera 28. okt 202123:42 > 29. okt 2021 9:57 4 komentara
Levante player Enis Bardhi
Guliverimage

Fudbaleri Levantea i Atletiko Madrida igrali su nerešeno 2:2 u poslednjoj utakmici 11. kola španske Primere. Arbitar svirao dva penala protiv Simeoneovog tima.

Španija

Madridski crveno-beli imali su priliku da se pobedom izjednače sa gradskim rivalom Realom, Seviljom i Betisom na deobi drugog mesta. Vodili su u Valensiji sve do 90. minuta kad je sudija Pablo Gonzales nakon konsultacije VAR-a dosudio penal za domaći tim zbog igranja rukom jednog igrača Atletika.

Siguran sa bele tačke bio je Enis Bardi. Bio je to drugi jedanaesterac makedonskog internacionalca na ovom meču. Prethodno je i u 37. minutu savladao slovenačkog golmana Jana Oblaka.

Atletiko je dva puta vodio. Poveo je u 12. minutu preko Francuza Grizmana, zatim i u 76. minutu kad je Brazilac Mateus Kunja samo nekoliko minuta pošto je ušao u igru bio na pravom mestu.

Pre izjednačujućeg gola Levantea sudija je zbog prigovora isključio trenera Atletika Dijega Simeonea.

Na ovoj utakmici na klupi za rezervne igrače ostali su Stefan Savić, Ivan Šaponjić i Šime Vrsaljko u timu Atletika i Nikola Vukčević kod Levantea.

Ekipi iz Valensije je ovo tek šesti osvojen bod u 11 utakmica i nalazi se na pretposlednjem mestu na tabeli.

U narednom kolu Atletiko u Madridu igra derbi protiv Betisa, dok Levante dočekuje Granadu.