Korea i Karasko vratili Atletiku prvo mesto

Primera 22. apr. 202120:55 > 21:053 komentara
Atletiko Madrid, Markos Ljorente, Anhel Korea
Denis Doyle/Getty Images

Fudbaleri Atletiko Madrida u 31. kolu prvenstva Španije pobedili su Uesku rezultatom 2:0 i vratili se na prvo mesto sa tri boda više od gradskog rivala Reala.

Sevilja je treća sa 67 bodova, odnosno šest manje od Jorgandžija, dok Barselona ima 65 i dve utakmice manje od lidera. Katalonci večeras u 22 časa dočekuju Hetafe uz prenos na Sport Klubu 1.

Atletiko je dominirao protiv ekipe koja će u preostalih šest kola pokušati da sačuva mesto u eliti, ali su navijači strepeli sve do finiša.

Ekipa Dijega Simeonea povela je u 39. minutu kada je Anhel Korea sjajno iz igre izbacio dvojicu defanzivaca gostujućeg tima i udarcem sa 15 metara smestio loptu u mrežu Ueske.

Golman gostiju Enrike Fernandes bio je najzaslužniji što se u finiš ušlo samo sa golom viška na kontu Madriđana, ali posle velike greške Dimitriosa Siovasa u 81. minutu nije mogao da spreči pogodak Janika Karasko na asistenciju Markosa Ljorentea.

Gosti su jedini put opasno zapretili u 78. minutu, kada je Serhio Gomes došao do prilike da ugrozi Jana Oblaka, ali je Renan Lodi u poslednjem trenutku blokirao njegov udarac i loptu poslao u korner.

Atletiko u sledećem kolu gostuje Atletik Bilbau, koji je u seriji od pet remija, dok Ueska dočekuje Hetafe.