Kuman: Moramo da preuzmemo više odgovornosti

Ronald Koeman
David Ramos/Getty Images

Trener Barselone Ronald Kuman bio je nezadovoljan izdanjem svoje ekipe posle tesne pobede protiv Kornelje. Katalonci su u regularnom delu imali dva penala, ali su oba promašili, pa su do plasmana u osminu finala Kupa Kralja stigli tek pošto su odigrali dva produžetka od po 15 minuta. Barselona je slavila 2:0.

„Najvažnije je da smo prošli, ali ne možemo da budemo srećni samo zato što smo dali golove. Promašili smo dva penala i moramo da preuzmemo više odgovornosti u takvim situacijama. Igrali smo 120 minuta, promašili dva penala i brojne šanse. To ne sme da se dogodi. U takvim utakmicama možeš mnogo da izgubiš, a veoma malo da dobiješ. Oni su odigrali odlično, njihov golman je bio najbolji igrač na terenu, ali imali smo dovoljno prilika da utakmicu učinimo lakšom. Razumem zašto je Kornelja izbacila Atletiko, trčali su do poslednje sekunde„, rekao je Kuman.

U regularnom delu sa bele tačke nisu bili precizni Pjanić i Dembele.

Kolo pre Barselone, Kornelja je eliminisala Atletiko sa 1:0.