Kuman ne zna sa Granadom: Samo bod Barse na Kamp Nouu

Primera 20. sep 202123:09 > 23:20 1 komentar
Granada
REUTERS/Albert Gea

U poslednjem susretu petog kola La Lige Barselona i Granada odigrali su nerešeno na Kamp Nou 1:1.

I dalje se pamti šansa koju je Barsa imala prošle sezone u finišu prvenstva, kada je imala meč protiv Granade na svom terenu i pobedom bi preuzela čelo tabele. Međutim, Katalonci su izgubili meč i na kraju ostali bez titule.

povezano

Cinici će reći da je sada Ronald Kuman avanzovao i uspeo da se čak i domogne boda protiv istog rivala. I ne bi puno pogrešili pošto je Barsa stigla do izjednačenja tek u 90. minutu. Između vodećeg gola Duartea već u drugom minutu i tog izjednačujućeg Arauha izređalo se mnoštvo velikih šansi domaćina. Krajnja statistika ide u prilog dominaciji. Od primljenog gola pa do kraja meča Barsa je imala 77% poseda, ukupno 17 šuteva, naspram četiri protivnika i odnos šuteva u okvir 6:1. Pride imaće za čim da žale domaći posebno za šansama Arauha i Depaja. Ali na kraju ostalo je 1:1, a čini se da nijedan ni drugi tim nisu preterano zadovoljni. Granada jer je bukvalno pred kraj izgubila dva boda, Barsa jer je ovo realno kiks.

Barsa je sa ovim bodom tek sedma sa ukupno osam bodova, pet manje od lidera Reala, ali uz utakmicu manje i tri manje od Atletika, takođe uz utakmicu manje. Granada je 17. sa tri boda.