Kup kralja: Radojin Levante brojao do 8, Rajo preživeo dramu

Primera 2. dec 202123:36 0 komentara
Levante's Nemanja Radoja, right, and Levante's Borja Mayoral
AP Photo/Alberto Saiz via Guliver

U četvrtak su odigrane poslednje utakmice prvog kola španskog Kupa kralja. Očekivane pobede ostvarili su Valensija, Levante, Osasuna, Eibar, Malaga, Kadis, Elče, a najteže je do drugog kola stigao Rajo Valjekano.

Kup kralja

Rajo je gostovao niželigašu Guihuelu i uprkos ranom vođstvu golom Hozea Anhela Poca vrlo brzo je izgubio prednost. Domaći tim je izjednačio u 19. minutu i rezultat se do kraja utakmice nije menjao, ali su gosti iz predgrađa Madrida u 79. minutu ostali sa igračem manje. Crveni karton zaradio je Portugalac Kevin Rodriges.

Rezultat se nije menjao ni nakon produžetaka pa su usledili jedanaesterci. Spretniji i srećniji bili su fudbaleri Rajo Valjekana i slavili sa 4:3. Junak je u penal seriji bio golman gostiju, sin legendarnog Francuza – Luka Zidan.

Srpski internacionalac Nikola Maraš igrao je za Rajo do 105. minuta kad ga je zamenio Crnogorac rodom iz Argentine Esteban Ariel Saveljić.

Levante bez milosti

Najubedljiviju pobedu ostvario je Levante na gostovanju niželigašu Hurakan Melilji. Njegovi fudbaleri brojali su čak do osam i izjednačili rekord kola koji je u utorak postavio Viljareal

Prva dva gola postigao je veteeran Soldado, a onda se sa tri pogotka istakao 19-godišnji Aleks Blesa. U startnoj postavi Levantea bio je povremeni srpski reprezentativac Nemanja Radoja. U 62. minutu ga je zamenio crnogorski internacionalac Nikola Vukčević.

Reprezentativac Srbije Uroš Račić odigrao je ceo meč za Valensiju, koja je u Utriljasu slavila sa 3:0. Moglo je i ubedljivije da je ruski internacionalac Denis Čerišev realizovao penal u 52. minutu.

Lazar Ranđelović zaigrao je u drugom poluvremenu za Levante protiv Deportivo Hereza, dok je Nikola Šipčić slavio u dresu Tenerifa na ibici posle produžetaka.

Važniji rezultati mečeva igranih u četvrtak: Hurakan Melilja – Levante 0:8, Herez Deportivo – Leganes 1;2, Ibica Islas Pitiusas – Tenerife 1:2 (posle produžetaka), Utriljas – Valnesija 0:3, Guihuelo – Rajo Valjekano 1:1 – penali 3:4, San Agustin – Osasuna 0:4, Gernika – Eibar 1:2, Penja Sport – Malaga 0:3, Leioa – Elče 0:2, Vilja Fortuna – Kadis 0:7.