Lavovi nemilosrdni: Preokret i petica u mreži Hetafea

Primera 25. jan 202122:57 > 23:32 0 komentara
Getty Images/Juan Manuel Serrano Arce

Fudbaleri Atletik Bilbaoa ubedljivo su savladali Hetafe na svom terenu u 20. kolu La Lige rezultatom 5:1.

Visok trijumf Lavova, na krilima nedavnog osvajanja Superkup Španije, stigao je posle preokreta.

Gosti su poveli već u prvom minutu pogotkom Kukua, ali je Raul Garsija je poravnao u 12. Možda i ključan momenat dogodio se u 29, kada je Hetafe propustio jedanesterac za povratak vođstva. Neprecizan je bio Haime Mata.

U drugom delu igre usledila je surova kazna Baskijaca zbog neiskorišćene prilike.

Alvares je pogodio u 50. za 2:1, Garsija je u 61. novim pogotkom udvostručio prednost domaćina, da bi posle gola Berengera u 75. sve dileme bile rešene.

Ni tu se domaći nisu zaustavili, pa su u 82. preko De Markosa došli do izuzetno ubedljivog slavlja.

Nastavio je Bilbao sa dobrim rezultatima od dolaska novog trenera Marselina i popeo se na devetu poziciju La Lige sa 24 boda.

Hetafe, za koji je Nemanja Maksimović odigrao 57 minuta i dobio žuti karton, zauzima 13. mesto sa 23.